Haber

Avustralya Savunma Bakanlığı askerlere yeterli eğitim vermemekle suçlandı

Avustralya hükümetinin iş sağlığı ve güvenliği kurumu, Savunma Bakanlığı’nı iki askere yönelik timsah saldırısıyla ilgili olarak personeline yeterli eğitim vermemekle suçladı.

Avustralya’da iki asker, 6 Ağustos 2021’de bir Zodiac teknesinde balık tutmaya gitti ve 2,5 metrelik bir timsahın saldırısına uğradı. Olayla ilgili soruşturma başlatan iş sağlığı ve güvenliği kurumu Comcare, personeline saldırıyla ilgili gerektiği gibi eğitim vermediğini belirterek, Avustralya Savunma Bakanlığı’nı iş sağlığı ve güvenliği yasasını ihlal etmekle suçladı.

Comcare bugün yaptığı açıklamada, “Her iki asker de ısırık ve pençe yaraları da dahil olmak üzere ciddi şekilde yaralandı ve Cairns Hastanesinde tedavi görüyorlardı. Departmanın işçileri eğitmediği, güvenli bir çalışma sistemi sağlamadığı ve sürdürmediği iddia edildi.” soruşturma.

DOĞRULANIRSA AZAMİ CEZA 1.5 MİLYON AVUSTRALYA DOLARI

Savunma Bakanlığı’nın alması gereken tedbirler olduğunu belirten Comcare, “Bakanlığa yöneltilen suçlama, 1.5 milyon Avustralya dolarını aşan bir Kategori 2 suçtur. 15 Eylül 2023.”

haber-piraziz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu