Ekonomi

Gazze yetkilileri: İsrail, Şifa Hastanesi’nin ameliyathanesini hedef aldı

Hamas militanlarının 7 Ekim’de İsrail’e saldırmasının ardından savaş uçakları Gazze Şeridi’ni vurmaya başlamış, ardından asker ve tanklar bölgeye girerek kara operasyonuna başlamıştı.

İsrail savaş uçakları Gazze’yi neredeyse günün 24 saati bombalamaya devam ediyor. İsrailli yetkililer Hamas hedeflerini vurduklarını söylerken bölgedeki kaynaklar okul ve hastanelerin de hedef alındığını belirtiyor.

Gazze İçişleri Bakanlığı bugün yaptığı açıklamada, İsrail savaş uçaklarının Gazze’deki Şifa Hastanesi’nin ameliyathane bölümünü vurduğunu kaydetti.

Gazze Sağlık Bakanı Mey el-Keyle, şu dakikalarda bir açıklama yaptı: “Şifa Hastanesi’nde yoğun bakımda tutulan 39 bebek oksijen yetersizliğinden hayatını kaybetti.”

Ancak Filistin Sağlık Bakanlığı daha sonra bu açıklamayı düzeltti.

Bakanlık, bir sonraki açıklamasında, “Şifa Hastanesi’nde yoğun bakımda tutulan 39 bebeğin oksijen yetersizliği nedeniyle hayati tehlikesinin olduğu, 1 bebeğin ise söz konusu sorun nedeniyle hayatını kaybettiği, yakıt verilmediği takdirde ise” şeklindeki ifadeleri düzeltti. Hastanelere kaldırılırsanız, bu geri kalanlar için ölüm cezası olacaktır.”

suruc-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu