Ekonomi

Swiss MB, Credit Suisse krizinin ardından yeni önlemlere duyulan ihtiyacı savundu

İsviçre Ulusal Bankası ( SNB), Kredi Suisseile ilgili UBSMevcut düzenleyici çerçevenin sorgulanması ve satın alınmasıyla sonuçlanan krizden sonra yeni önlemlerin alınması gerektiğini savundu.

SNB, UBS ve Credit Suisse’in birleşmesinden doğan bankanın artan değerini ve bunun İsviçre için beraberinde getirdiği riskleri gerekçe göstererek yetkilileri derinlemesine bir inceleme yapmaya çağırdı.

2023 finansal istikrar raporunu yayınlayan SNB, “Önlemler, güven kaybını önlemek için bankaların dayanıklılığını mümkün olduğunca güçlendirmeli ve bir kriz durumunda sistemik olarak önemli bir bankayı istikrara kavuşturmak, kurtarmak veya tasfiye etmek için çok çeşitli etkili seçenekler sunmalıdır.”söz konusu.

SNB, Credit Suisse deneyiminin, bir kriz durumunda erken müdahaleyi kolaylaştırmak için “başarısız olma olasılığı” çerçevesinin gözden geçirilmesi gerektiğini gösterdiğini vurguladı.

SNB ayrıca, Credit Suisse’in mevduat çıkışlarının hızının ve ölçeğinin mevcut likidite kurallarında öngörülenden daha önemli olduğunu belirterek, gelecekte bankaların olası bir durumda merkez bankalarına teminat olarak sunabilecekleri bir varlık tabanına sahip olmaları gerektiğini söyledi. kriz.

Forex Haber Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu