Haber

Türkiye ve BAE, aile birliğine yönelik tehditlerle uluslararası ölçekte mücadele etme iradesini taşıyor.

Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) aile birliğine yönelik tehditlerle mücadele iradesini uluslararası boyuta taşıma konusunda anlaştıkları bildirildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Körfez tipi kapsamında resmi ziyarette bulunduğu BAE ile ilişkilerin yeni bir döneme girdiği belirtildi.

Yeni dönemde ekonomi, savunma sanayi, teknoloji ve güç gibi alanlarda ve sosyal politikalarda iş birliği ve ortak hareket imkanlarının ön plana çıkmasının beklendiği kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ile Şeyha Meryem Şamsa Bint Hamdan’ın görüşmesi, sosyal politikalarda ortak eylem iradesinin ilk adımını oluşturdu.

“Emine Erdoğan’ın Türkiye’de sosyal hizmetler alanında birçok değerli projeyi gündeme getirmesi BAE yetkililerini harekete geçirdi. Bu kapsamda BAE Devlet Bakanı ve Toplumsal Kalkınma Yönetimi Genel Müdürü Mahinur Hessa Bint Essa Buhumaid, Geçtiğimiz günlerde ülkemize gelen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Özdemir, Göktaş ile görüştü.Bakan Göktaş’ın kadınlar, çocuklar, engelliler ve yaşlılar için örnek projeler hakkında bilgiler paylaştığı toplantıda, konu hakkında neler yapılabileceği konuşuldu. Ailenin korunması konusu da ele alındı.”

haber-kartal.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu